בראשית.

סיפורם של אבות האומה.

בסקר שערכנו בשנה שעברה גילינו שהציבור מעוניין מאד ללמוד תנ"ך, והכוונה היא בעיקר להיסטוריה היהודית ולסיפורים. סיפור טוב שנוגע בזהות ומצליח לרגש ולחבר, יוצר את החוויה העמוקה והטובה ביותר.

בסדרה 'בראשית' אנו לומדים מתוך החומש את הסיפור שלנו, מאברהם אבינו ועד הכניסה לארץ ישראל. סיפורי התורה מוכרים לכל אחד כבר מגן הילדים, אבל לא כולם מסוגלים ללמוד אותם מהמקור בצורה שיטתית ומעמיקה, וזו בדיוק מטרת הלימוד בקבוצת הלמידה.

נגן וידאו

למי זה מתאים?

קבוצת הלמידה מתאימה לציבור מסורתי וגם לקהל לא דתי.

ספרי הלימוד.

בספר הלימוד האישי של כל משתתף, מחולקים סיפורי החומש לשיעורים. בכל שיעור מופיעים פסוקי החומש, עם מבחר פירושי הראשונים שעושים סדר בסיפור ומאפשרים לכל אחד לקרוא את הסיפור ולהבין אותו היטב. הוספנו מפות ותרשימים מעודכנים לתיאור האירועים כפי שמסופרים בחומש, וגם חלק מפעילויות הלמידה, שאלות מעניינות ומדרשי חז"ל מפורסמים.

ספר המנחה.

בספר הכנת השיעור מופיע הסבר נרחב ומפורט לכל סיפור בחומש. הקדמה על הסיפור, מדורים שונים לשיתוף המשתתפים, מסרים לחיים, סיכומים ועיונים.

נשארים בעניינים.

חדשות, סיפורים ואפילו שירים מעולמם של המשתתפים נוגעים בצורה כזו או אחרת בתכנים שנלמדים בקבוצות הלמידה. שתפו את התלמידים בחומרים האלה בין המפגשים, ותהפכו את הלמידה לחוויה מתמשכת, מעניינת ורלבנטית.

רואים את הקולות.

פודקאסט של השיעור, להכנה ו'הצעת הגשה' למנחה המפגשים.

שיווק ופרסום.

מודעות שיווק מיוחדות לרישום לקבוצת הלמידה, וטיזרים מיוחדים לקראת כל מפגש.

למעוניינים, תינתן אופציה לקבל דף נחיתה מיוחד לרישום לקבוצת הלמידה.

תכלס, מה לומדים?

בקבוצת הלימוד הראשונה בסדרת 'בראשית', נכיר את אברהם אבינו - היהודי הראשון.

הסיפור שלנו מתחיל. אברהם, אבי האומה, יחד עם אשתו שרה אורזים את רכושם ויוצאים אל הלא נודע. איפה היה אברהם עד היום? מה מבחני האמונה שלו? ולאן המסע הזה מוביל?

לך לך

המסע רק מתחיל

הרעב הכבד ששרר בארץ כנען, לא מותיר ברירה ואברהם יורד למצרים. בדרך למצרים מפחד אברהם ממשמר הגבול המצרי, ורוקח עם שרה סיפור כיסוי. האם אברהם הפקיר את שרה? האם הוא טעה בהתנהגותו? ואיזה מסר משאיר אברהם לילדיו מהירידה למצרים?

אחות או אישה

עלילת בארץ מצרים

הסכסוך על השטחים מתחיל, מריבה פורצת בין עבדי אברהם לעבדי לוט. מה עושים? נפרדים. אברהם ולוט מתחלקים לימין ושמאל. היפרדות גיאוגרפית, אבל גם ערכית ומוסרית

נפרדים

אברהם ולוט מתמקממים מחדש

שתים עשרה שנות עבדות מסתיימים במרד ענק, חמשת המלכים מהדרום יוצאים למלחמה על עצמאותם נגד ארבעת המלכים מהצפון. קרב איתן מתנהל והמלכים מהצפון נוחלים נצחון מוחץ. מה מלמדת אותנו התורה מסיפור המלחמה? והאם המלחמה הזאת היא אישית נגד אברהם?

המלכים

מלחמת העולם הראשונה

תפנית לא צפויה בעלילה. אברהם מקבל מידע שלוט בן אחיו נפל בשבי, הוא אוסף צבא קטן ויוצא במבצע לחילוצו. במרדף שמתרחש לאורך מאות קילומטרים, מביס אברהם את מלכי הצפון. מיהו הצבא שלחם לצד אברהם? וכיצד מצטיירת לפנינו דמותו של אברהם לאחר המלחמה?

אברהם המצביא

אמונה והשתדלות

היחסים בין אברהם לאלוקים עולים שלב. בדו-שיח בין אברהם לאלוקים, מביע אברהם את חששותיו. ואז, בחזיון מעורר אימה אלוקים כורת עם אברהם ברית וצופה לו את העתיד. ממה פחד אברהם? מה פשר המעשים והחזיון המפחיד? והאם אנחנו יכולים לשנות את העתיד הידוע?

ברית נצחית

אלוקים ואברהם כורתים ברית

השנים חולפות, וילדים? אין. שרה מביאה פתרון מכיוון לא צפוי, היא מבקשת מאברהם שיקח את הגר השפחה לאישה. האם שרה ויתרה על חלומה לילדים? כיצד הזוגיות של אברהם ושרה עומדת למבחן? ומה מקומה האמיתי של הגר בחיי אברהם ושרה?

הגר

על חיבורים ובריחות

הקשר מתהדק. אלוקים מבקש מאברהם לערוך את ברית המילה, סימן שחקוק בבשר ומחבר בין אברהם וזרעו לאלוקים. מדוע פגם הברית הופך את אברהם למתוקן? כיצד נבחר האיבר בו יערכו את הברית? ומה גורם שינוי השמות בבני אדם?

ברית מילה

של שמות, שינויים וקשר דם

שלושת הערבים שמופיעים בפתאומיות באמצע יום שרבי באוהלו של אברהם, מתבררים שאינם עוברי אורח תמימים. האם העדיף אברהם את הערבים על שיחה עם אלוקים? מה היה תפקידם של שלושת האורחים? והאם אברהם לא שמר כשרות?

המלאכים

אברהם מכניס אורחים

האורחים המסתוריים ממשיכים בשליחותם – חורבן סדום. קודם שהם ניגשים לביצוע גזר הדין, אלוקים משתף את אברהם בתוכניותיו, מה שיוצר ויכוח בין אלוקים לאברהם על עתידה של סדום. כיצד מתנהל משפט צדק? ומדוע סדום הפכה לסמל של רשעות?

דין ורחמים

אברהם מנסה להציל

השמועה מתפשטת במהירות ברחבי סדום "אורחים באו אל לוט", ההפגנות שמשתוללות בפתח הבית מדוכאות על ידי המלאכים, שמפצירים בלוט לארוז מטלטלים ולברוח. מי ינצל מסדום? ואיך הגיע מלח לסיפור?

גופרית אש ומלח

הפיכת סדום ועמורה

העשן המיתמר מעל ערי סדום, הבריחה לצוער וההסתתרות במערה, גורמים לבנות לוט להתחיל לחשוב על עתידן. מה עשו בנות לוט? האם יצליחו בתרגיל? ואלו השלכות היסטוריות יש למעשיהן?

שיכור כלוט

מבנות צעירות לאמהות לאומות

שינויים אזוריים מאלצים את אברהם לצאת שוב לדרך. אנשים חדשים, תרבות משונה, ואברהם מחליט שוב להציג את שרה כ… אחותו. מדוע אברהם לא למד ממקרי העבר? כיצד שרה חוזרת לאברהם? והאם אברהם שיקר?

שרה ואבימלך

קבלת פנים בממלכת גרר