המסע שלנו

אור כשדים חרן כנען מצרים חברון באר שבע

בראשית.

סיפור לידתו של העם היהודי.

בראשית.

סיפורם של אבותינו וראשית תולדות העם היהודי.

סדרת "בראשית" מגישה את סיפור הבראשית של עמנו מתוך פרקי התורה, ומזמינה להכיר את הגיבורים והאירועים שעיצבו את זהותנו ולהתחבר לסיפור היהודי בן אלפי השנים.

קבוצת למידה בראשית.

בוא להכיר את סיפורי התורה לעומק, את הגיבורים והאירועים שעיצבו את זהותנו, את מאחורי הקלעים של הסיפורים המסעירים, והמסרים לחיים שכאילו נכתבו ממש לימינו.

הנאה מובטחת.

הצטרף עכשיו לקבוצת הלמידה "בראשית"

זה לא רק תורה. זה דרך חיים.

לפרטים והרשמה:

דמי השתתפות לכיסוי ההוצאות: 200 ש"ח

מתחילים

ל' תשרי
6.10.21

כל יום רביעי
בשעה 20:00

13
מפגשים

תכלס, מה לומדים?

בקבוצת הלימוד הראשונה בסדרת 'בראשית', נכיר את אברהם אבינו - היהודי הראשון.

הסיפור שלנו מתחיל. אברהם, אבי האומה, יחד עם אשתו שרה אורזים את רכושם ויוצאים אל הלא נודע. איפה היה אברהם עד היום? מה מבחני האמונה שלו? ולאן המסע הזה מוביל?

לך לך

המסע רק מתחיל

הרעב הכבד ששרר בארץ כנען, לא מותיר ברירה ואברהם יורד למצרים. בדרך למצרים מפחד אברהם ממשמר הגבול המצרי, ורוקח עם שרה סיפור כיסוי. האם אברהם הפקיר את שרה? האם הוא טעה בהתנהגותו? ואיזה מסר משאיר אברהם לילדיו מהירידה למצרים?

אחות או אישה

עלילת בארץ מצרים

הסכסוך על השטחים מתחיל, מריבה פורצת בין עבדי אברהם לעבדי לוט. מה עושים? נפרדים. אברהם ולוט מתחלקים לימין ושמאל. היפרדות גיאוגרפית, אבל גם ערכית ומוסרית

נפרדים

אברהם ולוט מתמקממים מחדש

שתים עשרה שנות עבדות מסתיימים במרד ענק, חמשת המלכים מהדרום יוצאים למלחמה על עצמאותם נגד ארבעת המלכים מהצפון. קרב איתן מתנהל והמלכים מהצפון נוחלים נצחון מוחץ. מה מלמדת אותנו התורה מסיפור המלחמה? והאם המלחמה הזאת היא אישית נגד אברהם?

המלכים

מלחמת העולם הראשונה

תפנית לא צפויה בעלילה. אברהם מקבל מידע שלוט בן אחיו נפל בשבי, הוא אוסף צבא קטן ויוצא במבצע לחילוצו. במרדף שמתרחש לאורך מאות קילומטרים, מביס אברהם את מלכי הצפון. מיהו הצבא שלחם לצד אברהם? וכיצד מצטיירת לפנינו דמותו של אברהם לאחר המלחמה?

אברהם המצביא

אמונה והשתדלות

היחסים בין אברהם לאלוקים עולים שלב. בדו-שיח בין אברהם לאלוקים, מביע אברהם את חששותיו. ואז, בחזיון מעורר אימה אלוקים כורת עם אברהם ברית וצופה לו את העתיד. ממה פחד אברהם? מה פשר המעשים והחזיון המפחיד? והאם אנחנו יכולים לשנות את העתיד הידוע?

ברית נצחית

אלוקים ואברהם כורתים ברית

השנים חולפות, וילדים? אין. שרה מביאה פתרון מכיוון לא צפוי, היא מבקשת מאברהם שיקח את הגר השפחה לאישה. האם שרה ויתרה על חלומה לילדים? כיצד הזוגיות של אברהם ושרה עומדת למבחן? ומה מקומה האמיתי של הגר בחיי אברהם ושרה?

הגר

על חיבורים ובריחות

הקשר מתהדק. אלוקים מבקש מאברהם לערוך את ברית המילה, סימן שחקוק בבשר ומחבר בין אברהם וזרעו לאלוקים. מדוע פגם הברית הופך את אברהם למתוקן? כיצד נבחר האיבר בו יערכו את הברית? ומה גורם שינוי השמות בבני אדם?

ברית מילה

של שמות, שינויים וקשר דם

שלושת הערבים שמופיעים בפתאומיות באמצע יום שרבי באוהלו של אברהם, מתבררים שאינם עוברי אורח תמימים. האם העדיף אברהם את הערבים על שיחה עם אלוקים? מה היה תפקידם של שלושת האורחים? והאם אברהם לא שמר כשרות?

המלאכים

אברהם מכניס אורחים

האורחים המסתוריים ממשיכים בשליחותם – חורבן סדום. קודם שהם ניגשים לביצוע גזר הדין, אלוקים משתף את אברהם בתוכניותיו, מה שיוצר ויכוח בין אלוקים לאברהם על עתידה של סדום. כיצד מתנהל משפט צדק? ומדוע סדום הפכה לסמל של רשעות?

דין ורחמים

אברהם מנסה להציל

השמועה מתפשטת במהירות ברחבי סדום "אורחים באו אל לוט", ההפגנות שמשתוללות בפתח הבית מדוכאות על ידי המלאכים, שמפצירים בלוט לארוז מטלטלים ולברוח. מי ינצל מסדום? ואיך הגיע מלח לסיפור?

גופרית אש ומלח

הפיכת סדום ועמורה

העשן המיתמר מעל ערי סדום, הבריחה לצוער וההסתתרות במערה, גורמים לבנות לוט להתחיל לחשוב על עתידן. מה עשו בנות לוט? האם יצליחו בתרגיל? ואלו השלכות היסטוריות יש למעשיהן?

שיכור כלוט

מבנות צעירות לאמהות לאומות

שינויים אזוריים מאלצים את אברהם לצאת שוב לדרך. אנשים חדשים, תרבות משונה, ואברהם מחליט שוב להציג את שרה כ… אחותו. מדוע אברהם לא למד ממקרי העבר? כיצד שרה חוזרת לאברהם? והאם אברהם שיקר?

שרה ואבימלך

קבלת פנים בממלכת גרר

עוד לא הצטרפת?
לא כדאי לך להפסיד...

לפרטים והרשמה:

דמי השתתפות לכיסוי ההוצאות: 200 ש"ח

לפרטים נוספים

מתנ"ס הרקפות 04-8623848

הרב פיני 050-6611768